Amit tudnod kell a kismedencei szervek süllyedéséről

POP Awareness Month Az egészségünkről való beszélgetések során gyakran hallgatjuk el az intim területekkel kapcsolatos problémákat. Ameddig nem beszélünk róluk nyíltan, nem tudunk segíteni egymásnak. Habár június lassan a végéhez közeleg, szeretnék nektek kicsit mesélni mi is az a POP Awareness Month.  A POP (pelvic organ prolapse) vagyis a kismedencei szervek süllyedése egy olyan állapot, …

Így hat a köhögés a gátizmokra

Tudtad , hogy a krónikus köhögéssel járó légzőszervi megbetegedések gyengítik a gátizomzatot?  🤧Legyen tél vagy nyár, a köhögéssel járó felső légúti megbetegedések sajnos az utóbbi időben sokkal gyakrabban fordulnak elő. A szmogos szennyezett levegő pedig nem csak az arra érzékenyekre hat negatívan, felerősítve az ezzel járó légúti panaszokat. 🤓A tartós köhögés miatti  nyomásfokozódás nagy megterhelést …

Így kezeld a gáthegedet

Legyen egy pici vagy egy pár centis heg, a gátseb gyógyulása után sokat tehetünk azzal, ha kezeljük a hegünket is. A seb helyén kialakult hegszövet kellemetlen húzódó érzést okozhat, emellett hatással lehet a szexuális életünkre, de a mozgásunkra is.  A hegkezelés egyik legegyszerűbb módszere a hegmasszázs. 👇🏻Miért fontos a hegmasszázs?   A heg egy kollagénben …

Tudtad, hogy a székrekedés hatással van a gátizomra?

Az emésztésünkről beszélni sokszor nem a legkellemesebb dolog, de ha eddig nem hallottál még róla, a következő adat megdöbbentő lehet : Azon nők körében , akik valamilyen medencefenék problémával rendelkeznek, körülbelül 50 – 70 százalékuknál rendszeres székrekedés vagy egyéb emésztőrendszeri probléma is fennáll.    Az emésztési problémák gyakorlatilag népbetegséggé nőtték ki magukat. Elég megnéznünk egy …

Így ápold a gátsebedet

Legyen szó gátrepedésről vagy gátmetszésről, a gátseb gyógyulását mindkét esetben segítheted . A klinikai gát területe alapvetően nagyon jó gyógyhajlamú, mivel a vérellátása kitűnő. Elhelyezkedése miatt azonban a fertőzésveszély kockázata valamivel magasabb.  Nem kötelező, de érdemes szemügyre venned a sebedet, hogy figyelemmel kísérd a gyógyulását. Elsőre lehet nem túl szép a látvány, de hidd el …

Felkészülés a gátvédelemre

Számos egyszerű praktika létezik arra, hogy a gátunk elkerülje a repedést. Sajnos sok kórházban a gátvédelem nem jár “alapvetően”, így a szülés előtt mindenképpen tájékozódjunk , beszéljünk róla.  Érdemes az elképzeléseinket minél előbb tisztázni a minket kísérő személyekkel, ha úgy látjuk nem egyezik a véleményünk, még időben tudjunk váltani. Javasolt szülési tervet is készíteni, annak …

A gátmetszésről bővebben

A gátmetszés egy olyan 2-5 cm hosszú vágás, amelyet  a hüvelybemenet és a végbél közötti területen ejtenek meg, közvetlenül a baba fejének megszületése előtt. Ez a vágás lerövidíti ugyan a kitolási szakaszt, de legtöbbször indokolatlanul, rutinszerűen alkalmazzák. Ma Magyarországon ez az egyik leggyakoribb szülészeti beavatkozás, első szülő nőknek sok helyen “automatikusan jár”.  A WHO közel …

A gátmetszésről

Tényleg ekkora szükség van rá?   ✂️A gátmetszés ma Magyarországon az egyik leggyakoribb beavatkozás a hüvelyi szüléseknél.Vannak kórházak ahol első szülő nőknek “automatikusan jár”annak ellenére is, hogy a WHO már 25 éve a megszüntetendő rutin beavatkozások közzé sorolta. Bár a 2020-ban megjelent magyar szülészeti protokoll már tartalmazza ,hogy a rutinszerűen végzett beavatkozásokat kerülni kell, a …